UP3D - P52/53 DC Diamond Coated Cad Bur 0.6mm - # UP3D - DC Diamond Coated -0.6 ( Rubber RING ) - # UP3D-DC-0.6
SKU: 474323 - IN STOCK
Quantity:
Minimum quantity is 1.
Manufacturer #
UP3D-DC-0.6
Manufacturer
Model
UP3D
SubModel
Zirconia
Style
4mm shank
Features
DC (Diamond Carbon
Features
300-500 units
Package
1pk
Diameter
0.6mm
Length
50mm
4 in Stock & Selling
Earn up to 30 rewards points with this product!
SmileRewards Club
Description
UP3D - P52/53 Cad Bur 0.6mm - #474323
Diamond Coating Milling Bur for UP3D
Coating: Diamond Coating
Head Size : 0.6mm
Shank Size : 4mm with Ring
Overall Length : 50mm
Attachments
Related Products
SKU: 488624
Save
4%
UP3D - P53 Collet  Only    # UP3D Collet
Model
UP3D
Feature
DC (Diamond Carbon
Package
1pk
UP3D-DC-2.0
SubModel
Zirconia
Style
4mm shank
Feature
300-500 units
Diameter
2.0mm
Length
50mm