UP3D - P52/53 DC Diamond Coated Cad Bur 0.3mm - # UP3D - DC Diamond Coated -0.3 ( Rubber RING ) - # UP3D-DC-0.3
SKU: 474324 - IN STOCK
Quantity:
Minimum quantity is 1.
Manufacturer #
UP3D-DC-0.3
Manufacturer
Model
UP3D
SubModel
Zirconia
Style
4mm shank
Features
DC (Diamond Carbon
Features
300-500 units
Package
1pk
Diameter
0.3mm
Length
50mm
5+(more)
Earn up to 30 rewards points with this product!
SmileRewards Club
Description
UP3D - P52/53 Cad Bur 0.3mm - #474324
Diamond Coating Milling Bur for UP3Dย
Coating: Diamond Coatingย
Head Size: 0.6 mmย
Shank Size : 4 mm with Ringย
Overall Length : 50 mm
Attachments
Related Products
SKU: 488624
Save
4%
UP3D - P53 Collet  Only    # UP3D Collet
Model
UP3D
Feature
DC (Diamond Carbon
Package
1pk
UP3D-DC-2.0
SubModel
Zirconia
Style
4mm shank
Feature
300-500 units
Diameter
2.0mm
Length
50mm