ADS Safe-T - Bag 9in X 13in dual pockct bio 125 per box - #BAG-191B10
SKU: 118353 - ETD: Sold out - this item won't be restocked.
Quantity:
Minimum quantity is 1.
Manufacturer #
BAG-191B10
Manufacturer
ETD
Sold out - this item won't be restocked.
Earn up to 31 rewards points with this product!
SmileRewards Club
Description
ADS - Safe-T Bag Dual Pocket - 9 x 13in
Plastic T Bag
# 118353 - Mfg # BAG-191BIO
Feature
* Provides case-container for disinfection, and complies with regulatory guideline.
* Prevents cross-contamination and interlinks office/lab infection control.
* For transport and disinfecting of dental cases.
* Dual pocket barier protects doctors prescriptions, case identification, photos, etc.
Quantity: 125 per box
Related Products
SKU: 423489 IN STOCK
Save
32%
PLASDENT Stick-on RED Bio Hazard Waste Bags 9in  x 10in  200pk  ( 2.5qt ) Infectious-waste disposal bag sticks up anywhere with a peel-and-stick adhesive strip. Peel off protective liner and adhere bag to almost any clean, dry surface. Removes without leaving gummy residue. Front adhesive strip. RED bag is identified with bilingual hazard warning. #PS850 Inventory Blowout!
PLASDENT Stick-on RED Bio Hazard Waste Bags 9in x 10in 200pk ( 2.5qt ) Infectious-waste disposal bag sticks up anywhere with a peel-and-stick adhesive strip. Peel off protective liner and adhere bag to almost any clean, dry surface. Removes without leaving gummy residue. Front adhesive strip. RED bag is identified with bilingual hazard warning. #PS850
Model
Biohazard Bags
Feature
Waste Bags
Package
200pk
Sizes
9x10in
PS850
SubModel
Waste Disposal
Colors
RED
5+(more)
Final sale
SKU: 423487 IN STOCK
Save
18%
PLASDENT Stick-on RED Bio Hazard Waste Bags 6in  x 6in  200pk ( 1.2Qt ) Infectious-waste disposal bag sticks up anywhere with a peel-and-stick adhesive strip. Peel off protective liner and adhere bag to almost any clean, dry surface. Removes without leaving gummy residue. Front adhesive strip. RED bag is identified with bilingual hazard warning. #PS850S
Model
Biohazard Bags
Waste Bags
Package
200pk
Sizes
6x6in