
SKU: D5700
Compact LCD desktop printers with 385 nm light source and high light intensity for short build times. Full-metal housing and improved vat/platform handling make the Sonic line suitable for dental applications.
| SKU | D5700 |
| Family | Phrozen Sonic |
| Category | 3D Printer |
| Brand | PHROZEN |
| Voltage | 100 - 240 V / 50 - 60 Hz |
| Catalog reference | Dental Catalog 26 – page 13 |
| Dimensions (W×D×H) | 550 × 380 × 360 mm |
| Weight | 23.0 kg |