
SKU: D3400
Pressure forming unit with integrated bar code scanner and working pressure of 4 bar. Display with self-explanatory control panel and vertical blank impression.
| SKU | D3400 |
| Family | Drufosmart scan |
| Category | Thermoforming Unit |
| Brand | DREVE |
| Style | Housing | scan | Red |
| Voltage | 100 - 240 V / 50 - 60 Hz |
| Catalog reference | Dental Catalog 26 – page 30 |
| Dimensions (W×D×H) | 420 × 320 × 290 mm |
| Weight | 15.0 kg |