
SKU: D50501A
Automatic mixing and dosing unit for thin-flowing, addition-curing duplication silicones with innovative adjustable flow and 1:1 mixing ratio.
| SKU | D50501A |
| Family | Dosper EVO |
| Category | Mixing / Dosing Unit |
| Brand | DREVE |
| Style | Voltage | Silver |
| Voltage | 115 V/60 Hz |
| Catalog reference | Dental Catalog 26 – page 59 |
| Dimensions (W×D×H) | 320 × 225 × 370 mm |
| Weight | 12.0 kg |