
SKU: 96009
1.25" End for 1.5" Hose. Intended use: Narrow a 1.5" flex hose to a 1.25" connection.
| SKU | 96009 |
| Family | Hose End |
| Category | Hose Adapter |
| Brand | Vaniman Manufacturing Co. |
| Dimensions (L x W x H) | 9 x 7 x 5 in (229 x 178 x 127 mm) |
| Weight | 1 lbs (454 g) |
| Fits | 1.5" hose to 1.25" opening |
| What's in the Box | 1x 1.25" hose End reducer |
| Assembly | Hand-assembled in the USA |
| Manufacturer | Vaniman Manufacturing Co. - Murrieta, CA, USA |